Freediving

FREE YOUR MIND!

první škola freedivingu v Čechách

ploutve

(10.07.08) Ploutve pro freediving tvoří nejdůležitější část základní výbavy. Jsou specifické svou délkou, která je okolo 90 cm. Takto navržená ploutev umožňuje efektivnější přenos pohybové energie, přičemž botička by měla být opět maximálně pohodlná.

Tvrdší listy ploutví jsou všeobecně určeny pro hloubkové potápění a pro freedivery robustnější nebo silnější,měkké listy potom pro bazénové nebo mělčí potápění a pro freedivery subtilnější nebo slabší. Gara 2000 HF (Cressi Sub) velmi osvědčené ploutve pro hloubkové potápění. Botička u všech modelů freedivingových ploutví Cressi poskytuje výtečný komfort. Velikost botičky Cressi od č. 40. Gara 3000 (Cressi Sub) kombinují nejlepší prvky ploutví Gara 2000HF s méně tvrdým, ale pružnějším listem. Jsou vhodné nejen pro potápění do hloubky, ale i delší plavání na hladině. Univerzální a kvalitní produkt. Změkčená verze Gara 3000 LD šedé barvy určená spíše pro bazénové disciplíny. Ocení především subtilnější freediveři a freediverky. Pro zajímavost, na vývoji freedivingových ploutví značky Cressi se od počátků aktivně podílel legendární Jacques Mayol, od devadesátých let potom Umberto Pelizzari. Millenium, Millenium Competition, Listy ploutví různých tvrdostí do botičky Omer. Pokud padne botička, je možné Millenium Winter a další (OMER) pouze měnit listy různých tvrdostí včetně karbonu. Opět obecně platí, že měkčí listy jsou vhodnější pro subtilnější freedivery, bazénové disciplíny nebo hladinové plavání, tvrdší listy potom pro hmotnější nebo silnější freedivery a větší záběr v hloubce. Velikost botičky od vel. 38. Menší se nevyrábějí Falcon C4 ploutve z karbonového kompozitu zaručují dobrý tah s ještě menším vynaložením energie. Vodící lišty přispívají pozitivně k usměrňování proudění, ovšem zhoršují manévrovatelnost u potápění pro čistou zábavu. Jsou vhodné jak pro bazénové, tak hloubkové disciplíny. Skvělým vlastnostem odpovídá i vyšší cena. Karbonové výměnné listy lze usadit do botiček pro výměnné listy. Nemo (Waterway) Laminátové ploutve střední tvrdosti, vhodné pro pokročilé potápěče.

monoploutve

kdo kvalitně zvládne poměrně náročnou techniku pohybu pod vodou s monoploutví, je odměněn lepší efektivitou a tím i lepšími výkony a v neposlední řadě ladností pohybu pod vodou.
© 2024 Freediving.cz® | Starší verze webu |