Freediving

FREE YOUR MIND!

první škola freedivingu v Čechách

Co je freediving

(15.10.07) Freediving je vlastně sportovně-výkonnostní forma šnorchlování, které o dovolených u moře provozuje občas snad každý. Podvodní svět je lákavý a krásný.

Vítejte na stránkách o freedivingu. Rád bych tento krásný sport a hobby představil kromě mladých nadšenců i všem ostatním.

Freediving je vlastně sportovně-výkonnostní forma šnorchlování, které o dovolených u moře provozuje občas snad každý. Podvodní svět je lákavý a krásný. Někdo k onomu seznámení se světem pod hladinou přibere pomocníka - dýchací přístroj. To je sice pohodlnější, ale potom nikdy nepozná nepopsatelnou volnost a novou dimenzi pohybu pod vodou bez jakékoliv techniky.

Potápění na nádech prožívá velkou renesanci, která začala v Itálii, Francii a ostatních přímořských zemích. Vlna nedávno dorazila do Rakouska, Německa, Švýcarska a konečně se dostala i k nám.

Bylo načase znovu najít originální formu potápění, kterou provozovali naši předci již před mnoha tisíci lety. Dnes je ovšem nová doba, ve které je nádechové potápění jednodušší a dostupnější. Nejen díky modernímu vybavení určenému specielně pro freediving, ale především díky výzkumu fyziologie člověka a následně vyvynutým tréninkovým metodám.

Nutno dodat, že každý člověk disponuje překvapivým akvatickým potenciálem, který může být rozvinut, nebo zůstat nepoznán. Poměrně málo stačí ke zkušenosti, že dýchat a cítit se dá jinak než jsme zvyklí.

© 2020 Freediving.cz® | Starší verze webu |